top of page
Tepeler House Bodrum_Manaz Interiors_Plan Project_01.jpg

Cennetköy Yalıkavak No:55

Bodrum, Yalıkavak, 2023

Fotoğraf: Boho Living Art

Geleneksel Bodrum Evi Yeniden Canlandı: El İşçiliği, Doğaya Duyarlı Tasarım ve Geometrik Estetik

Bodrum Yalıkavak Cennetköy sitesindeki antik yazlık evin modern bir dokunuşla tasarlanması hedeflenen bu projede, geleneksel Bodrum mimarisinin özü korunarak, mavi ve beyazın zarif kombinasyonuyla özenle tasarlanmış bir yazlık ev ortaya çıkarılmıştır. Bu tasarım, organik ve geometrik tasarım elemanlarının ustalıkla birleştirilmesiyle mekana benzersiz bir kimlik kazandırmaktadır.

250 metrekarelik alanda gerçekleşen dönüşümde, 3+1 evin 4+1'e evrilmesi, işlevselliği artırmak adına depolama alanları, kiler ve görevli odası gibi eklemelerle zenginleştirilmiştir. Proje, müşterinin büyük organizasyonlar için etkinlik ve parti düzenleme ihtiyaçlarına uygun, çok yönlü bir iç mekan yaratmayı amaçlamıştır.

Doğal sıva, özel tasarım seramikler ve geometrik formların kullanımıyla her bir detay, bölgenin doğasından esinlenerek özel olarak üretilmiştir. Beyaz ve mavi renk paleti, Bodrum'un doğal güzellikleriyle uyum içinde bir atmosfer oluştururken, el yapımı mobilya ve tasarımlarla fabrikasyon ürünlerin ötesinde özgünlük ve özel detaylar vurgulanmıştır.

Bu iç mimari projesi, eski Bodrum evinin karakterini koruyarak modern yaşam tarzını ve etkinliklere uygun bir atmosferi bir araya getirir. Projeyi sitede paylaşma dilinde, müşteriye özel bir deneyim sunan, detaylara odaklanan, estetik ve işlevselliği bir arada sunan bir yaklaşım benimsenmiştir.

© 2023 by Manaz Interiors. All work copyright their respective creator(s)

bottom of page